Telkimise rõõmud

“Lähme perega telkima!”
“Ei tea. Vihmaga on niiske, küljealune on kõva ja söögitegemine on keerukas” jne. jne. on olnud nii mõnegi entusiastliku perepeade vestlusteema.

Suvi on ikka perega koos olemise aeg. Üks võimalus selleks on minna koos telkima üheks või mitmeks päevaks. Erinevalt paljudest muudest perega koos olemise võimalustest on telkimine üks sellistest, kus pere on ka tegelikult koos ja tehakse ühiseid tegevusi.

Nagu pea iga tegevusega on oluline varustus, millega midagi tehakse ja veel olulisem on see, et see oleks õigel ajal õiges kohas.
Selleks, et olemine oleks kõigil hea, peab olemas olema kvaliteetne telk, küttematerjal, lõkke koht ja pesemisvõimalused. Eriti mugav kui oleks voodi, voodipesu ja elekter.Kvaliteetsed matkaasjad maksavad märkimisväärset raha,ja kas tasub mõneks korraks varustus muretseda?

Meie Tiglud on varustatud 5 olulise asjaga :

Telk- Sõltuvalt perekonna suurusest ja laste vanusest võib minna rentida suure või kaks pisemat, sest mingist vanusest alates võivad lapsed või vanemad soovida oma magamistuba.

Magamisriided- Kui vihma peale ei saja ja küljealune pehme, siis põhimõtteliselt võib magada ka ju riietega niisama. Kvaliteetsema une saate ikka siis, kui koorite end aluspesu väele, lasete kehal hingata ning kasutate tekke, linu ning patju.

Toidu valmistamise võimalus- Õhtul ei tahaks meist keegi uinuda tühja kõhu krooksude saatel ja hommikul oleks üks soe kohv kui rusikas silmaauku. Sooja toitu saab valmistada lõkkel, veekeetjaga saad vee soojaks ja varda otsas vorstid praetuks ning need rituaalid on ühed mõnusaimad telkimise juures.

Istumisala- Telkimisalal on pingid, lauad, varjualune ja restidega lõkkekohat. Teete oma söögi valmis ja saate mugavalt laua taga süüa.

Valgustid- Pere õhtul lõkke ümber lugusid rääkimas on ilus idüll. Siiski ei paista telgivalgustus metsaalla uutele puudele järgi minnes. Selleks, et öises telgis oleks toimetamine mugav ja õhtuses toidulauas näeksite taldrikust vorsti ohutult lõigata siis telgis on universaalsed kandelambid, mille saab panna laule või metsa kaasa võtta. Telgis sees on valgustus olemas. Järgmine
Kuidas elaval lõkkel lõhe küpsetada?

Lisa kommentaar

Email again: